Μηχανολόγος Μηχανικός

Σίνδος, Ελλάδα
€ 1.000 - € 1.200 / μήνα Λήγει σε 6 ημέρες

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Η MindmeUp αναζητά 1 άτομο για τη θέση του Μηχανολόγου Μηχανικού εκ μέρους βιομηχανίας στη Σίνδο Θεσσαλονίκης. Η θέση αφορά εργασία πλήρους απασχόλησης με επιθυμητή ημερομηνία έναρξης αρχές Νοέμβρη.

Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος, Σχεδιασμός και Επιλογή κατάλληλων εξαρτημάτων για το εκάστοτε προϊόν.
  • Δημιουργία πλάνου κοστολόγησης παραγγελιών και σχεδιασμός οικονομικών προσφορών.
  • Στενή συνεργασία με την Διεύθυνση για την αναμόρφωση και βελτιστοποίηση του προγράμματος υλοποίησης παραγγελιών, με στόχο τη διασφάλιση της προσφερόμενης ποιότητας εξυπηρέτησης του πελατολογίου με το μικρότερο δυνατόν κόστος.
  • Συνεργασία με την τεχνική ομάδα για την επίλυση των τεχνικών θεμάτων και την αντιμετώπιση βλαβών.
  • Μετατροπή και τροποποίηση σχεδίου για την κάλυψη των προδιαγραφών και την εξάλειψη τυχόν δυσλειτουργιών.
  • Εκτίμηση προϋπολογισμού και σύνταξη αναφορών τεκμηρίωσης.

Προσόντα – Δεξιότητες:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ Τεχνικής κατεύθυνσης (Μηχανικός Παραγωγής, Μηχανολόγος Μηχανικός κλπ)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4 έτη σε αντίστοιχη θέση (βιομηχανικός κλάδος).
  • Γνώση σχεδιαστικού προγράμματος Autodesk Inventor
  • Εξοικείωση με εργαλεία δισδιάστατης ή τρισδιάστατης μηχανολογικής σχεδίασης και βιομηχανικής παραγωγής (π.χ. AutoCAD, ProE ή άλλο)
  • Άριστη γνώση Η/Υ και MS Project.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών.
  • Επιθυμητή η γνώση Ιταλικών, Γαλλικών ή Γερμανικών.
  • Εμπειρία χειρισμού προγραμμάτων εμπορικής διαχείρισης (πχ SAP).
  • Ικανότητα αντίληψης, ανάλυσης αναγκών και επίλυσης προβλημάτων.
  • Υπευθυνότητα, οργάνωση, συνέπεια και επικέντρωση στην ασφάλεια.

Παροχές:

  • Καθαρές απολαβές 1.000€-1.200€ αναλόγως προσόντων.
  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη.
  • Πενθήμερη εργασία Δευτέρα – Παρασκευή, 08:00-16:00.
  • Παροχή εταιρικού κινητού και laptop.
  • Συνεχή εκπαίδευση, βελτίωση και ανάπτυξη των προσόντων.

Αν ενδιαφέρεστε για την παραπάνω θέση εργασίας μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο: [email protected]

Περιοχή