mistrhel1

Μηχανικός Πωλήσεων – Κωδ. Θέσης 2020-03

Ελ. Βενιζέλου 7, Μεταμόρφωση 144 52
0 Έληξε πριν 4 έτη

 Περιγραφή Θέσης

Η Mistras Group Hellas Α.Β.Ε.Ε., μέλος του ομίλου Mistras Group Inc., εισηγμένος στο χρηματιστήριο της Νέας Υόρκης -NYSE (MG), και αντιπρόσωπος της Olympus Corporation, παγκόσμιου ηγέτη σε όργανα Μη Καταστροφικών Ελέγχων, Οπτικού Ελέγχου (Βιομηχανικά Ενδοσκόπια) και Αναλυτών XRF & XRD, στην Ελλάδα και την Κύπρο, δραστηριοποιείται τόσο στον εμπορικό τομέα όσο και στον χώρο παροχής υπηρεσιών, αναλαμβάνοντας και εκτελώντας μεγάλα έργα στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.

Για την ενδυνάμωση της Ομάδας Πωλήσεων, η εταιρία ζητάει Μηχανικό Πωλήσεων με έδρα την Αθήνα, για άμεση πρόσληψη.

Κύρια καθήκοντα

  • Επίτευξη των στόχων όγκου, αξίας και κερδοφορίας πωλήσεων
  • Ανάπτυξη και διαχείριση πελατολογίου στις περιοχές ευθύνης
  • Παρουσίαση προϊόντων και υπηρεσιών σε πελάτες, σεμινάρια και εμπορικές εκθέσεις.
  • Συνεχής αναζήτηση ευκαιριών για την προώθηση των προϊόντων της εταιρίας
  • Καλλιέργεια σχέσεων εμπιστοσύνης με τους υπάρχοντες και τους νέους πελάτες
  • Έγκαιρη και αξιόπιστη πληροφόρηση της διοίκησης για τις εξελίξεις της αγοράς, τις κινήσεις του ανταγωνισμού και τα νέα των πελατών

 Απαραίτητα Προσόντα

Δεξιότητες

  • Θετικό πνεύμα/αισιοδοξία/ενθουσιασμός
  • Έμφαση στην επικοινωνία
  • Ικανότητα πωλήσεων και διαχείρισης πελατών
  • Εντιμότητα
  • Διάθεση για μάθηση
  • Συνέπεια/ευσυνειδησία/υπευθυνότητα/οργάνωση/επαγγελματισμός
  • Προσανατολισμός στα αποτελέσματα

Εκπαίδευση και / ή Εμπειρία:

  • Μηχανικός Ανώτατης ή Ανώτερης σχολής
  • Προϋπηρεσία 2-3 ετών στο χώρο των πωλήσεων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άντρες υποψηφίους).
  • Απαραίτητα δίπλωμα οδήγησης Ι.Χ
  • Εμπειρία ή/και γνώσεις στους Μη Καταστροφικούς Ελέγχους θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν

Γλωσσικές δεξιότητες: Καλή γνώση Αγγλικής (προφορικός και γραπτός λόγος)

Δεξιότητες υπολογιστών: Ικανοποιητικό επίπεδο χειρισμού του Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint)

Απαιτήσεις ταξιδιών: Δυνατότητα ταξιδιών στην επαρχία για την καλλιέργεια του πελατολογίου των περιοχών ευθύνης

Η εταιρία παρέχει ανταγωνιστική αμοιβή αναλόγως προσόντων, συνεχή εκπαίδευση, και ένα ιδιαίτερα φιλικό και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος και αποστολή βιογραφικού σημειώματος στην διεύθυνση: info@mistrasgroup.gr, με αναφορά στον σχετικό Κωδικό Θέσης.