SUPERLUX

Μηχανικός Πωλήσεων

Κορυτσάς 9, Καλοχώρι, Ελλάδα
€ 1.000 - € 1.100 / μήνα Έληξε πριν 3 έτη

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

-Ενδεικτικές αρμοδιότητες:

  • Προσέγγιση και επαφή τεχνικών εταιρειών για την παρουσίαση προϊόντων
  • Περαιτέρω διεύρυνση του πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης
  • Προετοιμασία προσφορών
  • Παρακολούθηση των εξελίξεων της αγοράς και δημιουργία σχετικών αναφορών

-Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ
  • Εμπειρία στον χώρο των B2B πωλήσεων
  • Εμπειρία στον κατασκευαστικό τομέα
  • Γνώση δομικών υλικών και κατασκευαστικών λύσεων
  • Ενθουσιασμός και διάθεση για συνεχή μάθηση κι εξέλιξη
  • Εξαιρετικές ικανότητες διαπροσωπικής επικοινωνίας και συνεργασίας με συναδέλφους και πελάτες
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Μεθοδικότητα και δημιουργική ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Οργανωτικότητα, αναλυτική σκέψη και διαπραγματευτική ικανότητα
  • Δυνατότητα απουσίας από τον τόπο διαμονής για εκπαίδευση-επαγγελματικά ραντεβού

-Θα εκτιμηθούν θετικά:

  • Γνώση ξένων γλωσσών (επιπλέον της αγγλικής)
  • Προϋπηρεσία στον εν λόγω κλάδο
  • Άριστη γνώση MS Office suite

-Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πλήρη απασχόληση και προοπτική επαγγελματικής ανέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Τεχνική κατάρτιση και εξέλιξη μέσω συνεχούς εκπαίδευσης
  • Εταιρικό αυτοκίνητο & κινητό τηλέφωνο