Μηχανικός Τηλεπικοινωνιών

Τρίπολη, Ελλάδα
0 / μήνα Έληξε πριν 1 έτος

Από το 2008 η ΕΡΓΑΤΗΚΑΤ A.E. εξειδικεύεται στην κατασκευή Τηλεπικοινωνιακών έργων και στην παροχή Ηλεκτρομηχανολογικών και εξειδικευμένων Κατασκευαστικών υπηρεσιών.

Tα τμήματα Σταθερής & Κινητής Τηλεφωνίας της ΕΡΓΑΤΗΚΑΤ A.E. προσφέρουν ένα σύνολο υπηρεσιών συντήρησης, επέκτασης και εκσυγχρονισμού τηλεπικοινωνιακών υποδομών.

Επισκόπηση του ρόλου:

Ο μηχανικός τηλεπικοινωνιών θα διαχειρίζεται την αποκατάσταση βλαβών ή δυσλειτουργιών στον Τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό των πελατών μας (Vodafone, Wind).

Προσόντα Υποψηφίου:

Πτυχίο Μηχανικού Τηλεπικοινωνιών ή Ηλεκτρολόγου από ΑΕΙ, ΤΕΙ, Τεχνικό Λύκειο ή Επαγγελματική σχολή.

Εμπειρία 1-2 έτη στον τομέα της ηλεκτρολογίας ή των τηλεπικοινωνιών.

Εμπειρία σε επισκευή/συντήρηση τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού-κεραιών κινητής τηλεφωνίας ή ως τεχνικός σε ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις-αυτοματισμό.

Βασικές γνώσεις χειρισμού Η/Υ.

Ομαδικότητα και συνεργασία.

Δίπλωμα οδήγησης.

Αρμοδιότητες:

Διαχείριση βλαβών τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού.

Έλεγχος λειτουργίας, συντήρηση και επισκευή σε δίκτυα κλιματισμού, κεντρικές κλιματιστικές μονάδες, τοπικές κλιματιστικές μονάδες.

Συντήρηση και αποκατάσταση λειτουργίας ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.

Τι προσφέρουμε:

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον με ευκαιρίες εξέλιξης και σταδιοδρομίας.

Ευκαιρία εργασίας σε εξειδικευμένα έργα Τηλεπικοινωνιών.