Σερβιτόρος /-α Α’

Σπέτσες, Greece
Nisi Nisi Nisi Nisi , Greece Greece Greece Greece
0 / μήνα Έληξε πριν 2 έτη

Η Workathlon προσλαμβάνει για λογαριασμό ξενοδοχείου στις Σπέτσες: Σερβιτόρο / Σερβιτόρα Α’

Περιγραφή θέσης

  • Άριστη παροχή εξυπηρέτησης πελατών
  • Λήψη παραγγελιών από πελάτες, δίνοντας μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Σερβίρισμα ποτών και εδεσμάτων ακολουθώντας τα πρότυπα εξυπηρέτησης της εταιρείας
  • Γνώση του καταλόγου του εστιατορίου με σκοπό την παροχή διευκρινίσεων στους επισκέπτες
  • Καλωσόρισμα των επισκεπτών με φιλική διάθεση και χαμόγελο
  • Συμμετοχή στις εργασίες που σχετίζονται με το εστιατόριο σε συνεργασία με τον F&B Manager ή τον άμεσο προϊστάμενο
  • Διατήρηση καθαρής στολής, προσεγμένης εμφάνισης και προσωπικής υγιεινής

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο στον τομέα της Φιλοξενίας και του Τουρισμού
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση κατά προτίμηση σε ξενοδοχείο πέντε αστέρων ή γαστρονομικό εστιατόριο
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση χρήσης ταμειακής μηχανής και πληροφοριακού συστήματος παραγγελιών
  • Ενθουσιώδης και φιλική προσωπικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας

Το ξενοδοχείο προσφέρει

  • 7 μήνες απασχόληση
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Διαμονή και διατροφή
  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων