Τεχνικός Δικτύων Οπτικών Ινών-Ηλεκτρονικός ή Ηλεκτρολόγος

Ηπείρου, Αγία Παρασκευή, Greece
0 / μήνα Έληξε πριν 3 έτη

Η εταιρεία SECUNET που δραστηριοποιείται στον χώρο τον τηλεπικοινωνιών αναζητά τεχνικούς δικτύων οπτικών ινών στον Νομό Aττικής

Περιγραφή θέσης:

-Εσωτερικές κτιριακές εγκαταστάσεις υποδομών σε συνδρομητές  τηλεπικοινωνιακών παρόχων

-Νέες διασυνδέσεις πελατών FTTH (εγκατάσταση, κατασκευή, παράδοση υπηρεσιών)

-Εργασίες διασύνδεσης οπτικών δικτύων κορμού και διανομής .

-Αυτοψίες κτηρίων

Απαραίτητα Προσόντα

-Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ/ΤΕΕ Ηλεκτρολογίας, Τηλεπικοινωνιών, Πληροφορικής, ή άλλου συναφή τομέα.

-Γνώση χειρισμού και συντήρησης εξειδικευμένου τεχνικού εξοπλισμού (μηχανήματα εμφύσησης, OTDR, splicer)

-Δίπλωμα οδήγησης (τουλάχιστον κατηγορίας Β΄)

-Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

-Ομαδικό πνεύμα, οργανωτικές ικανότητες.

θα εκτιμήσουμε θετικά αν έχεις:-Εμπειρία στον χώρο  των εσωτερικών ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων  (δομημένη καλωδίωση, συστήματα συναγερμών κλπ.)

-Xρήση Η/Υ και MS Office

Τι προσφέρουμε:

-Βασικός μισθός με προοπτική άμεσης εξέλιξης

-Συνεχείς ευκαιρίες συμμετοχής σε προγράμματα εκπαίδευσης και προσωπικής/επαγγελματικής εξέλιξης