Υπάλληλος Γραφείου

Χαλάνδρι
0 Έληξε πριν 4 έτη

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

GREAT GREEK EXPORTS & TRADE

Κώστα Βάρναλη 11 , Χαλάνδρι Αττικής

Ζητείται γραμματέας υποστήριξης διεύθυνσης , κατά προτίμηση κοπέλα

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου
  • Διαχείριση συμβατικής και ηλεκτρονικής αλληλογραφίας
  • Υποστηρικτικές εργασίες για άλλα τμήματα
  • Διαχείριση του ενεργού πελατολογίου μέσω τακτικών ενημερώσεων (newsletters-mailchimp-τηλεφωνικές επαφές) για νέες εμπορικές εκθέσεις και & ανάπτυξη νέου πελατολογίου από διάφορους τομείς δραστηριότητας του κλάδου των τροφίμων και των ποτών
  • Έκδοση εισιτηρίων για εταιρικά ταξίδια
  • Κρατήσεις ξενοδοχείων για εταιρικά ταξίδια

Προσόντα :

  • Απαραίτητη 3 ετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο πανεπιστημιακού επιπέδου
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες και πνεύμα ομαδικότητας
  • Δυνατότητα για συχνά ολιγοήμερα ταξίδια στο εξωτερικό
  • Ευχέρεια Επικοινωνίας (Γραπτή – Προφορική)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτό και προφορικό λόγο)
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας , επιθυμητή
  • Άριστη διαχείριση MS Office (word, excel, access, power point), άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, εξοικείωση με το διαδίκτυο.

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης μέσα στο εμπορικό τμήμα
  • Φιλικό και υγιές εργασιακό περιβάλλον

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση