astran

Υπάλληλος Διαχείρισης Δεδομένων (Πληροφορική)

Ελληνορώσων, Athens, Greece
Ellinoroson Ellinoroson Ellinoroson Ellinoroson , Central Athens Regional Unit Central Athens Regional Unit Central Athens Regional Unit Central Athens Regional Unit , Greece Greece Greece Greece
0 Έληξε πριν 12 μήνες

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Γενική Περιγραφή

Ζητείται άτομο του κλάδου της πληροφορικής για διαχείριση δεδομένων, για μόνιμη εργασία, πλήρους απασχόλησης εντός γραφείου στην Αθήνα (εκτός δακτυλίου).

Θα ληφθούν υπόψη μόνο βιογραφικά που καλύπτουν τις περιγραφόμενες ανάγκες και απαιτήσεις.

Μετά την αρχική αξιολόγηση των βιογραφικών, θα επικοινωνήσουμε με τους υποψήφιους των οποίων τα προσόντα καλύπτουν τις ανάγκες μας.

Καθήκοντα

-Εισαγωγή, εξαγωγή, διαχείριση δεδομένων

-Ανταλλαγή στοιχείων με άλλες βάσεις δεδομένων (μορφή xlsx, csv, xml)

-Επίλυση conflicts και βελτιστοποίηση υφιστάμενων διαδικασιών

Η εργασία δεν αφορά πληκτρολόγηση δεδομένων/data entry αλλά μαζική διαχείριση.

Απαραίτητα Προσόντα

-Πολύ καλή γνώση MS Excel

-Πολύ καλή γνώση MS Access

-Πολύ καλή γνώση xml (ικανότητα δημιουργίας & διαχείρισης xml schema, δημιουργία xml parser)

-Καλή γνώση γραπτού και προφορικού λόγου στα Αγγλικά (ελάχιστο επίπεδο: First Certificate in English ή αντίστοιχο)

-Υπευθυνότητα, οργανωτικότητα, δημιουργικότητα και ευελιξία

-Ομαδικό πνεύμα

Πρόσθετα Προσόντα που θα συνεκτιμηθούν

-Γνώση προγραμματισμού JavaScript, Python

-Πτυχίο πληροφορικής ή συναφούς αντικειμένου

-Γνώση πρόσθετων ξένων γλωσσών

Παροχές

-Σταθερό περιβάλλον εργασίας

-Αποδοχές άνω του βασικού μισθού με προοπτικές

-Ιδανικό για νέους εργαζόμενους φιλικό και ανθρώπινο περιβάλλον εργασίας

-Συμμετοχή σε διεθνή meeting

-Βραχυπρόθεσμα: πρόσθετες παροχές

-Μεσοπρόθεσμα: μισθολογική και ιεραρχική ανέλιξη

Σημαντικές Σημειώσεις

Δίνουμε βάση περισσότερο στην ουσία παρά σε ένα εντυπωσιακό βιογραφικό σημείωμα (κατά προτίμηση στα Ελληνικά). Ενδιαφερόμαστε πρωτίστως να γνωρίζουμε:

-Τις πραγματικές ικανότητες της/του υποψηφίου

-Την πραγματική μέχρι τώρα επαγγελματική εμπειρία

-Τις οικονομικές προσδοκίες από την προσφερόμενη εργασία (δεν είναι ερώτηση παγίδα)