Υπάλληλος Λογιστηρίου – Τιμολόγησης

Αθήνα, Ελλάδα
0 Έληξε πριν 3 έτη

Η Αctionline, εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού, για λογαριασμό πελάτη της μεγάλη Δικηγορική Εταιρεία, αναζητά υπάλληλο για το τμήμα Λογιστηρίου.

Ο υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για την προτιμολόγηση και τιμολόγηση νομικών ενεργειών και υπηρεσιών Collection προς τους πελάτες της εταιρίας.

Αρμοδιότητες

  • Εβδομαδιαία παραγωγή αναφορών εσόδων-εξόδων και ad hoc αναφορών
  • Ενέργειες προτιμολόγησης και τιμολόγησης νομικών ενεργειών
  • Επικοινωνία με πελάτες για ανεξόφλητα τιμολόγια και οργάνωση πληρωμών τους

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Προϋπηρεσία σε λογιστήριο δικηγορικής εταιρίας και γνώση λογιστικού προγράμματος Atlantis, θα θεωρηθούν επιπλέον προσόντα

Ικανότητες

  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Καλή επικοινωνία και ομαδική εργασία
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, διαπραγμάτευσης και ευελιξίας
  • Αποτελεσματικότητα, αξιοπιστία και προσαρμοστικότητα

Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται για την θέση εργασίας, μπορούν να αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα μέσω της επίσημης σελίδας της Actionline στον ακόλουθο σύνδεσμο www.actionline.gr

Η ομάδα του Recruitment Solutions θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψηφίους που διαθέτουν την ανάλογη εμπειρία, ενώ θα τηρηθεί αυστηρά εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα.