Υπεύθυνος Πωλήσεων

Χαλάνδρι
0 Έληξε πριν 4 έτη

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

GREAT GREEK EXPORTS & TRADE

Κώστα Βάρναλη 11 , Χαλάνδρι Αττικής

Ζητούνται έμπειρα στελέχη πωλήσεων , κατά προτίμηση άνδρες, με προϋπηρεσία στη διοργάνωση εμπορικών εκθέσεων (εσωτερικού & εξωτερικού).

Αρμοδιότητες:

  • Πώληση εκθεσιακών χώρων (περιπτέρων) σε Διεθνείς Εκθέσεις
  • Επικοινωνία με ξένους διοργανωτές Εμπορικών Εκθέσεων
  • Διαχείριση του ενεργού πελατολογίου μέσω τακτικών ενημερώσεων για νέες εμπορικές εκθέσεις και & ανάπτυξη νέου πελατολόγιου από διάφορους τομείς δραστηριότητας του κλάδου των τροφίμων και των ποτών

Προσόντα :

  • Απαραίτητη η 5 ετή προϋπηρεσία σε θέση πωλήσεων – επιθυμητή στο χώρο των εκθέσεων ή στο χώρο των τροφίμων και ποτών
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες και πνεύμα ομαδικότητας
  • Δυνατότητα για συχνά ολιγοήμερα ταξίδια στο εξωτερικό όταν απαιτείται.
  • Ευχέρεια Επικοινωνίας (Γραπτή – Προφορική)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας , επιθυμητή
  • Άριστη διαχείριση MS Office (word, excel, access, power point), paint, άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, εξοικείωση με το διαδίκτυο.

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης μέσα στο εμπορικό τμήμα
  • Φιλικό και υγιές εργασιακό περιβάλλον

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση