Chef de Cuisine

Φρούριο, Λάρισα
Λάρισα Λάρισα Λάρισα Λάρισα , Θεσσαλία Θεσσαλία Θεσσαλία Θεσσαλία , Ελλάδα Ελλάδα Ελλάδα Ελλάδα
0 Έληξε πριν 4 έτη

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Περιγραφή…

Όμιλος επιχειρήσεων στον τομέα της εστίασης στην Λάρισα αναζητά Chef de Cuisine

Ως Chef de Cuisine στο μεγαλύτερο εστιατόριο της Λάρισας, θα είστε επικεφαλής μιας ομάδας μαγειρέων, στελεχών και βοηθών κουζίνας. Θα οδηγήσετε ως παράδειγμα, εξασφαλίζοντας ότι η ομάδα της κουζίνας λειτουργεί σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρείας για την άριστη παροχή των υπηρεσιών και την ομαδική εργασία.

Καθήκοντα
-Συνολική ευθύνη και διαχείριση των λειτουργιών της κουζίνας και εφαρμογή των προτύπων HACCP
-Οργάνωση , αναθέση καθήκοντων κ εποπτεία του προσωπικού στο χώρο της κουζίνας
-Αξιολόγηση απόδοσης του προσωπικού και παροχή εκπαίδευσης , οδηγιών και ανατροφοδότηση για τη βελτίωση της παραγωγικότητας
-Διασφάλιση κανόνων υγιεινής, καθαριότητας και ασφάλειας
-Ελέγχος των διαδικασιών καθαρισμού της κουζίνας .
-Αξιολόγηση ποιότητας προϊόντων για τη διασφάλιση της ποιότητας του φαγητού
-Έλεγχος και διατηρηση του συνολικού κόστους των τροφίμων σε λογικό επίπεδο διατηρώντας την ποιότητα και τα πρότυπα υψειλής μαγειρικής.
-Επίτευξη οικονομικών στόχων
-Εφαρμογή των κανόνων και των διαδικασιών της εταιρίας
-Συμμετέχει στην προετοιμασία παραγγελιών σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα παραγγελιών

Τα κύρια προσόντα / δεξιότητές σας:

– Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Chef de Cuisine ή Sous Chef σε ένα a la carte εστιατόριο που λειτουργεί με υψηλά πρότυπα ποιότητας
– Δεξιότητες διαχείρισης ομάδας
– Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση και στην ικανοποίηση του πελάτη

Αν σε χαρακτηρίζει η επικοινωνία και η ομαδικότητα θα χαρούμε πολύ να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας

Οι ενδιαφερόμενοι που διαθέτουν τα απαραίτητα προσόντα παρακαλούνται όπως αποστείλουν αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα με πρόσφατη φωτογραφία.

Email επικοινωνίας [email protected]