Cook A’ / Μάγειρας Α’ Yi Hotel Mykonos

Μύκονος, Ελλάδα
Μύκονος Μύκονος Μύκονος Μύκονος , Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου , Ελλάδα Ελλάδα Ελλάδα Ελλάδα
0 Έληξε πριν 4 μήνες

SWOT | Hospitality Management Company– εταιρία διαχείρισης ξενοδοχείων, για το νέοYi Hotel Mykonos αναζητά

Cook A’- ΜάγειραA’

season 2024

Καθήκοντα:

Ο συγκεκριμένος ρόλος υπάγεται απευθείας στον Headchef του ξενοδοχείου. Ο Α’ μάγειρας a la carte θα είναι υπεύθυνος για τη διατήρηση του υψηλότερου δυνατού επιπέδου στα εξής: παρασκευή comfort πιάτων, παροχή υπηρεσιών και τήρηση υγιεινής στο νέο πολυτελές εστιατόριο του ξενοδοχείου.

Requirements

  • Πτυχίο μαγειρικής τέχνης
  • Eμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση σε κουζίνα a la carte εστιατορίου
  • Γνώσεις ISO και HACCP
  • Ευγένεια, ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα
  • Άριστη ενημέρωση γύρω από τις νέες τάσεις στο συγκεκριμένο πόστο εργασίας
  • Κατανόηση των διαφόρων νέων μεθόδων, των υλικών, του εξοπλισμού και των διαδικασιών μαγειρικής
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Ενθουσιασμός, επαγγελματισμός και όρεξη να μάθει, να εξελιχθεί και να γίνει μέλος μιας διαρκώς αναπτυσσόμενης ομάδας
  • Άριστες οργανωτικές, επικοινωνιακές και διοικητικές δεξιότητες
  • Συνεχής εκπαίδευση δεξιοτήτων υφιστάμενου προσωπικού (on-the-job training)
  • Να υπάρχει ισχυρή κατανόηση της ασφάλειας και της συντήρησης των τροφίμων (HACCP)
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις
  • Εμπειρία σε διαφορετικά στυλ κουζίνας (π.χ. ιταλική, κινεζική, κ.λπ.), γνώσεις sushi καθώς και προϋπηρεσία σε fine dining εστιατόριο θα θεωρηθούν επιπλέον προσόντα.
  • Κριτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα αποτελεσματικής ανταπόκρισης στην πίεση και παροχή υψηλής ποιότητας υπηρεσιών σε ένα πολυτελές περιβάλλον

Benefits

  • Eκπαίδευση σε νέες τεχνικές και πιάτα
  • Προοπτική εξέλιξης και μελλοντικής συνεργασίας
  • Διαμονή και διατροφή
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας