Junior Business Analyst

Αθήνα, Ελλάδα
0 Έληξε πριν 3 έτη

Η Αctionline, εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού, για λογαριασμό πελάτη της για αναζητά για εργασία σε μεγάλο Χρηματοπιστωτικό Οργανισμό στην Αθήνα υποψήφιο για θέση

JuniorBusinessAnalyst

Περιγραφή Θέσης

  • Συλλογή, έρευνα και ανάλυση μεγάλου όγκου δεδομένων
  • Κατανόηση των αναγκών Τμημάτων και καταγραφή των επιμέρους διαδικασιών
  • Επικοινωνία και συνεργασία με τμημα ΙΤ & Finance για την ανάπτυξη χαρακτηριστικών και μετρήσεων
  • Επίλυση αιτημάτων και διενέργεια ελέγχων σεναρίων σχεδίων UAT για την ομαλή διασφάλιση αποτελέσματος

Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Θετικής / Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Kαλή γνώση συστήματος ARIS
  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση 1 έτος
  • Άριστη χρήση προγραμμάτων MS Office για ανάλυση δεδομένων και reporting υψηλών απαιτήσεων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Αναλυτική σκέψη, μεθοδικότητα και ικανότητα διαχείρισης χρόνου σε καθορισμένα date lines
  • Ευχέρεια γραπτής και προφορικής επικοινωνίας για παραγωγικό διάλογο
  • Εχεμύθεια, πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Παροχές

  • Αποδοχές 1000€ (μικτά)
  • Εύκολη πρόσβαση από την στάση Δουκίσσης Πλακεντίας

Οι υποψήφιοι, οι οποίοι ενδιαφέρονται για την θέση εργασίας, παρακαλούνται όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα στο [email protected] ή ηλεκτρονικά μέσω της επίσημης σελίδας της ACTIONLINE .

Η ομάδα του Recruitment Solutions θα επικοινωνήσει μόνο με τους επικρατέστερους υποψηφίους, ενώ θα τηρηθεί αυστηρά εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα.