desmag

Marketing-Sales Manager, Διαφήμιση BtoB

Ελλάδα
0 Έληξε πριν 3 έτη

Διαδικτυακό Πανελλαδικό Περιοδικό, Lifestyle Web site, αναζητά Marketing – Sales Junior Manager 30-45 ετών με στόχο την εδραίωση του διαφημιστικού τμήματος και προοπτική εξέλιξης.

Στόχος η εύρεση ενός κατάλληλου υποψήφιου, μόνιμου συνεργάτη και την ανάπτυξη του brand. Η αρμοδιότητα μπορεί να εφαρμοστεί μέσω τηλεργασίας από όλη την Ελλάδα.

Αρμοδιότητες:

Ανάπτυξη πελατολογίου (σύνταξη και αποστολή προσφορών, επικοινωνία).

Διαχείριση πελατών και projects.

Σχεδιασμό και υλοποίηση προτάσεων επικοινωνίας και παραγωγή επικοινωνιακού υλικού για λογαριασμό των πελατών (Δελτία Τύπου, αναφορές, παρουσιάσεις κλπ).

Γνώσεις δημιουργίας και δημοσίευσης περιεχομένου και διεύρυνσις του.

Γνώσεις διαχείρισης λογαριασμών social media.

Διαχείριση και ανάπτυξη εταιρικής ταυτότητας του περιοδικού στα social media, newsletters.

Γνώση και παρακολούθηση των τάσεων της εποχή και προτάσεις για την εφαρμογή τους.

Ανάλυση αποτελεσμάτων και διοικητική υποστήριξη.

Προσόντα:

Σπουδές σε Sales & Marketing (θα εκτιμηθεί)

Προϋπηρεσία (τουλάχιστον 2 έτη σε αντίστοιχη θέση)

Εμπειρία στην πώληση διαφημιστικών πακέτων.

Βασικές γνώσεις digital marketing.

Άριστη γνώση και χρήση της Ελληνικής γλώσσας.

Άριστη γνώση Αγγλικών και Microsoft Office.

Υπευθυνότητα και συνέπεια.

Πνεύμα συνεργασίας.

Αποστείλατε πλήρες βιογραφικό με πρόσφατη φωτογραφία στο e-mail: [email protected]

* Όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα λάβουν γραπτή απάντηση. Με τους ενδιαφερόμενους που καλύπτουν στο έπακρο τις προϋποθέσεις, η επικοινωνία θα είναι τηλεφωνική.