.Net Project Manager

Λεωφόρος Κηφισού 174, Αιγάλεω, Ελλάδα
0 Έληξε πριν 2 έτη

Η Megasoft αναζητά .Net Project Manager για να ηγηθεί μιας ομάδας προγραμματιστών με σκοπό την υλοποίηση projects στις εφαρμογές PRISMA Win.

Η εταιρεία επί 30 έτη σχεδιάζει και παράγει εφαρμογές λογισμικού για επιχειρήσεις και οργανισμούς ανεξαρτήτου μεγέθους, ενώ καλύπτει σήμερα κάθε επιχειρησιακή τους ανάγκη ολοκληρωμένα και εξειδικευμένα με λύσεις λογισμικού για:

– ERP Applications

– Accounting Management

– Hospitality POS Software

– Retail POS Software

– Mobility – xVan Android Apps

– Ε-commerce Platforms

– Vertical Market Solutions

Job Description

Ο .Net PM είναι υπεύθυνος να καθοδηγεί την ομάδα του (C# προγραμματιστές) καθ’ όλη τη διάρκεια σχεδιασμού και υλοποίησης των projects που αναλαμβάνει, με σκοπό την on time παράδοση υψηλής ποιότητας λύσεων μηχανογράφησης στους πελάτες.

Απαιτούμενα προσόντα

  • 5ετής εμπειρία ως Team leader ομάδας προγραμματιστών
  • 10ετής εμπειρία σε σχεδιασμό και ανάπτυξη προϊόντων λογισμικού σε C#
  • Γνώσεις .NET / ASP.NET framework και SQL Server
  • Εμπειρία στον σχεδιασμό σχεσιακών βάσεων δεδομένων
  • Εμπειρία σε Windows & web-based applications
  • Ικανότητες time management, ορισμού και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Ηγετική προσωπικότητα με ικανότητα να εμπνέει και να καθοδηγεί την ομάδα
  • Άριστες δεξιότητες αντιμετώπισης προβλημάτων και επικοινωνίας

Αρμοδιότητες

  • Οργάνωση και καθοδήγηση ομάδας προγραμματιστών
  • Τεχνική ανάλυση και σχεδιασμός σε συνεργασία με τις ομάδες της τεχνικής υποστήριξης
  • Τεχνικός έλεγχος,  βελτιστοποίηση
  • Προγραμματισμός σε C#
  • Προγραμματισμός σε T-SQL
  • Σχεδιασμός σχεσιακών βάσεων δεδομένων
  • Front End & Back End Development
  • Σχεδιασμός Web applications σε .NET πλατφόρμα με χρήση C#
  • Σχεδιασμός Web applications σε HTML και JavaScript
  • Σχεδιασμός Windows Applications (WinForms)

Τι προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικές απολαβές
  • Βonus παραγωγικότητας
  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική ασφάλιση
  • Συνταξιοδοτικό πρόγραμμα
  • Εκπαίδευση πάνω σε σύγχρονα τεχνολογικά εργαλεία
  • Σεβασμό στον προσωπικό χρόνο
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας σε νέες ιδιόκτητες εγκαταστάσεις με ιδιωτικό parking