Store Manager

Αθήνα
0 Έληξε πριν 3 έτη

Η Actionline, εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού, στο πλαίσιο συνεργασίας της με καταξιωμένο πελάτη της στο χώρο της ανδρικής ένδυσης, τη Navy & Green, αναζητά Store Manager για το The Mall.

Περιγραφή Θέσης:

  • Διαχείριση και παρακίνηση του προσωπικού με σκοπό την επίτευξη των στόχων.
  • Εξασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του καταστήματος και τήρηση των προτύπων λειτουργίας.
  • Διασφάλιση της υψηλής ποιότητας εξυπηρέτησης των πελατών του καταστήματος.
  • Βέλτιστη δυνατή εκπαίδευση της ομάδας του καταστήματος στα προϊόντα της εκάστοτε σεζόν, για την καλύτερη ενημέρωση προς τους πελάτες. Η συλλογή θα έχει παρουσιαστεί στα κεντρικά της εταιρίας και θα πρέπει να μεταφερθεί άρτια όλη η πληροφόρηση σχετικά με αυτή.
  • Επιτήρηση της επανατροφοδότησης του καταστήματος για μια πλήρη εικόνα και ένα σωστό μείγμα προϊόντος.
  • Συντονισμός της ομάδας με βάση τις λειτουργικές διαδικασίες της εταιρίας.
  • Συνεχής έλεγχος και αξιολόγηση για την έγκαιρη αναγνώριση και επίλυση προβλημάτων.
  • Συχνή παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς με σκοπό τον προσδιορισμό της ανάγκης για βελτιώσεις στο κατάστημα.
  • Διευθέτηση παραπόνων πελατών με σκοπό να διαφυλαχθεί η φήμη του καταστήματος.

Απαραίτητα Προσόντα:

    • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως υπεύθυνος λιανικών πωλήσεων ή σε άλλη θέση υπευθύνου.
    • Ευχέρεια στην επικοινωνία και στις διαπροσωπικές σχέσεις.
    • Ικανότητα διοίκησης , παρακίνησης , έμπνευσης και ανάπτυξης ανθρωπίνου δυναμικού.
    • Γνώση των βέλτιστων πρακτικών διαχείρισης στο λιανεμπόριο.
    • Καλή γνώση λογισμικού διαχείρισης λιανικής και Microsoft Office (π.χ. MS RMS)

Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται για την θέση εργασίας, μπορούν να αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα ηλεκτρονικά μέσω της επίσημης σελίδας της Actionline στον ακόλουθο σύνδεσμο www.actionline.gr

Η ομάδα του Recruitment Solutions θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψηφίους που διαθέτουν την ανάλογη εμπειρία, ενώ θα τηρηθεί αυστηρά εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα.