AquaBlu

Σερβιτόροι -ες

Κως, Ελλάδα
0 / μήνα Έληξε πριν 2 έτη

Το ξενοδοχείο Aqua Blu Boutique Hotel + Spa (5*) ενόψει της καλοκαιρινής σεζόν 2022, αναζητά να προσλάβει Α’ σερβιτόρο.

Καθήκοντα
· Καλωσόρισμα πελατών
· Άριστη γνώση του μενού και των πιάτων που σερβίρονται στους πελάτες
· Άριστη γνώση των κρασιών που υπάρχουν στη λίστα κρασιών
· Ικανότητα να προτείνετε κάποιο πιάτο/κρασί εφόσον ζητηθεί από τον πελάτη
· Χρήση συσκευής παραγγελιοληψίας POS
· Σερβίρισμα πιάτων και ποτών στους πελάτες
· Παράδοση λογαριασμού στους πελάτες και βεβαίωση τρόπου πληρωμής
· Τήρηση των πρωτοκόλλων υγιεινής και ασφάλειας
· Παροχή άψογης εξυπηρέτησης πελατών

Προσόντα
· Ανάλογη προϋπηρεσία
· Επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
· Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (δεύτερη γλώσσα θα θεωρηθεί προσόν)
· Άριστη γνώση λογισμικού παραγγελιοληψίας POS
· Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση και την ικανοποίηση του πελάτη
· Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα
· Προσαρμοστικότητα και αποδοτικότητα υπό συνθήκες πίεσης
· Ικανότητα στην διαχείριση παραπόνων και προβλημάτων.
· Ικανότητες στο Marketing και στις πωλήσεις.
· Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη.

Η εταιρία μας προσφέρει:
· Πλήρη μισθό, ένσημα, αλλά και όλες τις νόμιμες αποζημιώσεις στο τέλος της σεζόν
· Φιλικό περιβάλλον εργασίας
· Διατροφή