doron

Γραμματειακή & λογιστική υποστήριξη

Δαναΐδων 9, Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
0 Έληξε πριν 3 μήνες

Ζητείται κυρία 30 – 45 ετών για γραμματειακή & λογιστική υποστήριξη με ανάλογη προϋπηρεσία.

Εταιρεία Εισαγωγών Εξαγωγών και χονδρικής πώλησης Διαφημιστικών Δώρων, με έδρα την Θεσσαλονίκη, ζητεί Κυρία 30 – 45 ετών, με προϋπηρεσία για γραμματειακή & λογιστική υποστήριξη.
Δεκτά θα γίνουν μόνο βιογραφικά από ενδιαφερόμενους με ανάλογη προϋπηρεσία.
Η θέση είναι κατάλληλη μόνο για άτομα με προϋπηρεσία στην έκδοση τιμολογίων μέσω my data ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΓΝΩΣΗ Αγγλικών, Οffice, χρήσης Υπολογιστών, Ιnternet & ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ με 5ετή τουλάχιστον προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση.
Οι σπουδές των ενδιαφερομένων που είναι απόφοιτοι ΤΕΙ ή Ιδιωτικών ΙΕΚ ή κολλεγίων, θα πρέπει να έχουν κατεύθυνση στη λογιστική ή στην Διοίκηση Επιχειρήσεων ή άλλη παρεμφερή κατεύθυνση σπουδών με έμφαση στο οικονομικό &/ ή στο εμπορικό σκέλος μιας επιχείρησης, στον τομέα της γραμματειακής & λογιστικής υποστήριξης.
Κύρια καθήκοντα:
• Γραμματειακή υποστήριξη.
• Εξυπηρέτηση πελατών
• Τηλεφωνική & ηλεκτρονική υποστήριξη αγορών, πωλήσεων, εισπράξεων, πληρωμών & άλλων συναφών προς μια επιχείρηση απαραίτητων γραφειοκρατικών διαδικασιών.
• Εκδόσεις & καταχωρήσεις Ελληνικών & ξενόγλωσσων παραστατικών στο MY DATA & Δελτίων παραγγελίας.
• Επιμέλεια τιμοκαταλόγων .xls, & οργάνωση αποστολών προωθητικού υλικού & παραγγελιών.
• Παρακολούθηση εξέλιξης & ορθότητας αγορών & παραγγελιών εντός Ελλάδος και από & προς το εξωτερικό.
• Τήρηση ηλεκτρονικού ημερολογίου δελτίων παραγγελίας, προσφορών & λοιπών.
Απαραίτητα προσόντα και ικανότητες:
•Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών με ανάλογες αρμοδιότητες ειδικά στον τομέα της λογιστικής & γραμματειακής υποστήριξης
• Γραμματειακές σπουδές , οι απόφοιτοι ΤΕΙ ή Ιδιωτικών ΙΕΚ με κατεύθυνση σπουδών στη λογιστική ή στην Διοίκηση Επιχειρήσεων ή άλλη παρεμφερή κατεύθυνση σπουδών με έμφαση στο οικονομικό &/ ή στο εμπορικό σκέλος μιας επιχείρησης.
• Άριστες ικανότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
• Άριστη γνώση αγγλικών
• Άριστος χειρισμός INTERNET & Η/Υ, προγραμμάτων OFFICE και ιδιαίτερα excel, powerpoint &  Word.
• Εμπειρία στο χειρισμό προγραμμάτων ERP τουλάχιστον 2 ετών.
• Υπευθυνότητα, εργατικότητα, οργανωτικότήτα και στην λεπτομέρεια , ομαδικότητα & εξυπνάδα.
• Ευγένεια στην επικοινωνία.
• Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου ακόμη και υπό πίεση .
• Πελατοκεντρική νοοτροπία με έμφαση στο αποτέλεσμα.
Η εταιρία μας προσφέρει :
• Άμεση πρόσληψη με σύμβαση διάρκειας αορίστου χρόνου
• Πενθήμερη εργασία Δευτέρα – Παρασκευή με ωράριο εργασίας 9 – 5 μμ.
• Σταθερό μηνιαίο μισθό με ασφάλιση ΙΚΑ
• Προοπτικές εξέλιξης
Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι με τα απαραίτητα προσόντα μπορούν να στείλουν λεπτομερές βιογραφικό, στο email [email protected]