Giannopoulou.E.

Αλυσίδα Αρτοπαρασκευασμάτων στο κέντρο της Αθήνας αναζητά ΒΑΣΙΚΟ ΑΡΤΕΡΓΑΤΗ-ΖΥΜΩΤΗ-ΦΥΛΛΑΔΟΡΟ ΩΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ

ΣΤ.ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ, Αθήνα
€ 2.000 / μήνα Έληξε πριν 4 έτη

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Απαραίτητα προσόντα:

  • Γνώση παρασκευής προϊόντων ζύμης κουρου
  • Γνώση παρασκευής φύλλου αέρος (μπουγάτσας)
  • Γνώση ψησίματος
  • Ικανότητα ανάληψης ευθυνών, επίβλεψης και συντονισμού εργαστηρίου
  • Γνώση κανόνων υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων
  • Εμπειρία σε παραγγελίες και παραλαβές

Κύρια καθήκοντα:

  • Θα είναι σε θέση να παρασκευάσει γεμίσεις, προϊόντα ζύμης κουρού και φύλλο αέρος, με βάση τις παραδοσιακές συνταγές.
  • Θα αναλάβει το σωστό ψήσιμο των προϊόντων που παρασκευάζει.
  • Θα είναι υπεύθυνος για όλη την παραγωγή και τα ψησίματα και θα εκτελεί καθημερινά, ποιοτικούς και γευστικούς ελέγχους ώστε να εξασφαλίζεται η άριστη ποιότητα κάθε προϊόντος που φτάνει στον πελάτη.
  • Θα φροντίζει για την τήρηση υψηλού επιπέδου καθαριότητας των χώρων του εργαστηρίου και του εξοπλισμού και για τις σωστές συνθήκες αποθήκευσης και συντήρησης των τροφίμων.
  • Θα παρακολουθεί την ροή  παραγωγής και θα εκτιμά τις ανάγκες για παραγγελία πρώτων υλών ώστε να μην υπάρχουν ελλείψεις ή φθορές.
  • Θα επιβλέπει την τήρηση του ωραρίου προσέλευσης και διαλειμμάτων και του επαγγελματικού ρουχισμού των συνεργατών του.
  • Θα επιδεικνύει δυναμισμό, υψηλό πνεύμα ομαδικότητας και πάθος για την εκπαίδευση, κινητοποίηση και την συνεχή βελτίωση της ομάδας του.

Προσφέρονται:

  • 2.000€ μηνιάιες αποδοχές
  • Σταθερή, οκτάωρη, πρωινή απασχόληση (Κυριακές και αργίες κλειστά)
  • Ασφαλιστική κάλυψη και όλα τα νόμιμα δώρα – επιδόματα, άδειες
  • Άριστες συνθήκες εργασιακού περιβάλλοντος