egerman

Γραμματέας σε ορθοπαιδική κλινική

Αγίου Γεωργίου, Πυλαία-Χορτιάτης, Greece
Pilea Pilea Pilea Pilea , Thessaloniki Thessaloniki Thessaloniki Thessaloniki , Greece Greece Greece Greece
0 / μήνα Έληξε πριν 8 μήνες

Ζητείται γραμματέας για μερική απασχόληση σε ορθοπαιδική κλινική στην Πυλαία Θεσσαλονίκης. Ωράριο απασχόλησης: 4.00-8.00 μμ. (3-4 απογεύματα/εβδομάδα). Επιθυμητή η δυνατότητα μετακίνησης με ιδιωτικό μεταφορικό μέσο.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Σπουδές σε αναγνωρισμένη σχολή γραμματέων ΙΕΚ ή ΑΕΙ.
  •  Συναφής επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών, ως γραμματέας σε δομές υγείας.
  • Άριστη γνώση στη χρήση Η/Υ καθώς και άριστη γνώση γραπτού και προφορικού λόγου στην Ελληνική και Αγγλική γλώσσα.
  • Κοινωνικές δεξιότητες, επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.
  • Σοβαρότητα, υπευθυνότητα

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση των κλήσεων του τηλεφωνικού κέντρου.
  • Χρήση προγράμματος και συντονισμός των ραντεβού.
  • Ηλεκτρονική συνταγογράφηση.
  • Δημιουργία, επεξεργασία, οργάνωση και αρχειοθέτηση εντύπων και ηλεκτρονικών εγγράφων.
  • Ηλεκτρονική τιμολόγηση.
  •  Σύνταξη κειμένων, άρθρων κ.λπ. στην Ελληνική και Αγγλική γλώσσα.

Άμεση πρόσληψη και άριστες συνθήκες εργασίας.